Vystoupejte na královnu Moravskosleszkých beskyd

[Lysá hora je bezesporu královnou Beskyd, minimálně co se návštěvnosti týče.. Je velmi oblíbená běžci i turisty. Nabídne Vám krásný výhled na slovenskou Malou Fatru, Vysoké tatry, ale i na krásy české krajiny. Nejvyšší horou Beskyd se pyšní polská  Babia hora s 1725 metry nad mořem.

Cest na vrchol této hory jsme už prošli několik, ale v dnešním článku si ukážeme více možných variant jak si výlet okořenit. Žádnou zázračnou nenáročnou trasu nečekejte, protože všechny čítají plus/mínus stejné převýšení :))

Na samotném vrcholu Lysé hory se nachází několik chat s restauracemi. Do všech restaurací je (pochopitelně) zakázán vstup se psy, ale v zimě jsme se na chvilku schovali v předsíni Bezručovi chaty. V chatě Emil Zátopek jsme vstup s pejskem nezkoušeli, ale obecně rozumíme, že když by to bylo povoleno, tak při tak velké koncentraci turistů by to tam za chvilku vypadalo jako v psím útulku.

Naše nejoblíbenější trasa je č.1, tu si ještě někdy zkrátíme stoupáním od parkoviště přímo do kopce, záleží kolik času aktuálně máme. Celkově nejoblíbenější trasa je z Ostravice (č.4).

Trasa č. 8 je zase nejčastější pro cyklisty a kočárky, ale známe i šílence co šli se sportovním kočárem trasu č. 4 😀

Jaká je Vaše nejoblíbenější trasa na Lysou horu ?