Kleť a okolí

[vc_row css_animation=““ row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“full_width“ angled_section=“no“ text_align=“left“ background_image_as_pattern=“without_pattern“][vc_column][rev_slider_vc alias=“prispevky“][vc_separator type=“transparent“][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=““ row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“grid“ angled_section=“no“ text_align=“left“ background_image_as_pattern=“without_pattern“ z_index=““][vc_column][vc_column_text]

Dnes tu máme další tip na prima víkend. Pokud však preferujete spíše komfortně strávený víkend někde v hotelu, tak tento článek nebude asi pro Vás. Jsme spíše dobrodružné povahy a milujeme kempování v přírodě.

Kousek od Hluboké nad Vltavou jsme objevili bezvadný autokemp Hoch. Leží v klidné oblasti lesa na břehu rybníka Bezdrev. Nabízí zde ubytování v chatkách, vlastních karavanech, velkých vybavených stanech anebo, tak jak jsme to vymysleli my, v klasickém stanu. V zhledem k tomu, že sezóna teprve začíná, byli jsme jediní stanaři v kempu. Co si budeme povídat, květen ještě není ideálním měsícem na kempování u rybníka. Nám to ale vůbec nevadilo a spíš jsme si užívali téměř prázdný kemp a nemuseli řešit velké davy lidí.

[/vc_column_text][vc_separator type=“transparent“][vc_single_image image=“2829″ img_size=“500*300″ alignment=“center“ qode_css_animation=““][vc_separator type=“transparent“][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=““ row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“grid“ angled_section=“no“ text_align=“left“ background_image_as_pattern=“without_pattern“ z_index=““][vc_column][vc_column_text]

 Nejvíc to asi ocenilo naše čtyřnohé třeštidlo, protože mělo celý rybník pro sebe. Pokud máte stejného milovníka vody jako my, tak se připravte na to, že ho budete mít problém dostat z vody. Občas jsme nevěřícně koukali na to, jak dokáže být dlouho ve vodě nebo na to jak dlouho a vytrvale dokáže plavat. Po náročném výletě a parném dni si i přesto najde sílu na vytrvalé plavání a ty svoje tempíčka. Netrvalo dlouho a došlo i k naprosté symbióze s místní vodní zvěří, se kterou plavali na vodní hladině. Asi zjistila, že pokud má ten náš lump vodu, tak ho nezajímá nic jiného a vesele plavali společně.

Do kempu jsme přijeli až ve večerních hodinách a tak jsme si při stavbě stanu vychutnávali překrásný západ slunce. Nebe hrálo všemi barvami a slunce připomínalo rudě krvavou kouli. Odraz na hladině rybníka jen umocňoval tento zážitek.

Každý správný kempař zahájí sezónu opíkáním špekáčků. Našemu kamarádovi Vendovi se nápad zamlouval a tak jsme vyrazili do okolí pro dříví. Určitě by bylo jednodušší si zajít někam do restaurace na jídlo, ale to ke správnému kempování nepatří a tak špekáček byla jasná volba.

[/vc_column_text][vc_separator type=“transparent“][vc_single_image image=“2802″ img_size=“500*300″ alignment=“center“ qode_css_animation=““][vc_separator type=“transparent“][vc_column_text]

V následujícím dni jsme se vydali na nejvyšší horu Blanského lesa. Kleť nese jedno z vůbec nejstarších zaznamenaných pojmenování hor v Čechách, její nadmořská výška činí 1084,2 m. n. m. a ne jejím vrcholu se nachází nesjtarší kamenná rozhledna v Čechách.

Automobil jsme nechali na parkovišti, v blízkosti dolní stanice lanovky v Krasetíně, kde naleznete i malé občerstvení. Na samotný vrchol vede několik cest a lanovka. My jsme zvolili trasu po zelené turistické značce a poctivě si kopec vyšlápli. Procházku jsme si trochu protáhli kolem Chlumeckého potoka a odlovili nějaké ty místní kešky (geocaching). Pro inspiraci celou naší trasu naleznete dole pod článkem.

Po výšlapu nám byl odměnou krásný výhled do okolí. Z rozhledny je překrásný kruhový výhled na velkou část Šumavy a za dobré viditelnosti je možné na jižní straně spatřit i Alpy. V místní horské chatě si můžete odpočinout, dobře se najíst a načerpat nové síly na zpáteční cestu. Zážitkem pro Vás také může být návštěva nejvýše položené hvězdárny v Čechách, která se zde nachází.

[/vc_column_text][vc_separator type=“transparent“][vc_single_image image=“2798″ img_size=“500*300″ alignment=“center“ style=“vc_box_outline“ qode_css_animation=““][vc_separator type=“transparent“][vc_column_text]

Jelikož pro nás výšlap na horu Kleť nebyl výletem na celý den, kousek jsme popojeli do nedaleké obce Třísov. V jejím okolí se nachází zřícenina hradu Dívčí Kámen. Zaparkovali jsme u vlakové zastávky, je zde vybudováno malé parkoviště a pokračovali pěšky po naučné stezce k hradu. Cesta vede okolo keltského Opida což je nejjižnější keltské hradiště v Čechách. Místo bylo podle nálezů osídleno už v době bronzové. Svým významem a velikostí se řadí k evropským unikátům. Samotný hrad je monumentální romantickou zříceninou, která je rozprostřená na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy.

[/vc_column_text][vc_separator type=“transparent“][vc_single_image image=“2806″ img_size=“500*300″ alignment=“center“ qode_css_animation=““][vc_separator type=“transparent“][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=““ row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“grid“ angled_section=“no“ text_align=“left“ background_image_as_pattern=“without_pattern“ z_index=““][vc_column][vc_column_text]

Poslední den probíhal spíše v pohodovém duchu. Dopoledne si kluci v kempu natáhli lano (Slackline) a místo ranní rozcvičky si hráli na provazochodce.

[/vc_column_text][vc_separator type=“transparent“][vc_row_inner row_type=“row“ type=“grid“ text_align=“left“ css_animation=““][vc_column_inner width=“1/2″][vc_single_image image=“2808″ img_size=“300*500″ alignment=“center“ qode_css_animation=““][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/2″][vc_single_image image=“2809″ img_size=“300*500″ alignment=“center“ qode_css_animation=““][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_separator type=“transparent“][vc_column_text]

Než jsme vyrazili směrem k domovu, navštívili jsme naše přátele Radka s Luckou a společně vyrazili na jednu z nejnavštěvovanějších památek v naší zemi. Zámek Hluboká nad Vltavou vypadá opravdu pohádkově a určitě doporučujeme neopomenout jeho návštěvu. Návštěva zámku se dá spojit s pěknou procházkou zámeckým parkem.

[/vc_column_text][vc_separator type=“transparent“][vc_row_inner row_type=“row“ type=“full_width“ text_align=“left“ css_animation=““][vc_column_inner][vc_single_image image=“2810″ img_size=“500*300″ alignment=“center“ qode_css_animation=““][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_separator type=“transparent“][vc_separator type=“normal“ gradient_color=“yes“][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=““ row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“grid“ angled_section=“no“ text_align=“left“ background_image_as_pattern=“without_pattern“ z_index=““][vc_column][vc_column_text][mapsmarker layer=“3″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]