Barefoot Be Lenka Trailwalker

Před pár měsíci nás oslovila BeLenka se svou Barefoot obuví, jestli bychom měli zájem otestovat jejich novinku Trailwalker. S barfetoovou obuví jsme neměli doposud žádnou zkušenost a když jsme tedy měli možnost vyzkoušet rovnou trailovou obuv, byla to pro nás tak trošku výzva, která nešla odmítnout. Za tuto příležitost jsme moc rádi, protože barfetoovou obuv jsme si zamilovali a téměř ihned se stala  nedílnou součástí našeho života.

Boty jsou určené pro lehčí turistiku, ale zajímalo nás jaké jsou jejich limity a co všechno s nimi můžeme absolvovat. Během několika měsíců s námi  procestovali kus světa a my jsme jim dali opravdu zabrat. Zkoušeli jsme je na lehčích trasách až po náročný terén. S klidným svědomím můžeme říci, že pokud si boty vezmete s sebou do hor, tak rozhodně neprohloupíte. Samozřejmě je chůze v tomto typu obuvi z počátku „nepřirozená“, protože jsme všichni zvyklí na měkoučké vypolstrované botičky, ale jak se v nich naučíte chodit, budete velmi spokojeni. Samozřejmě mají své limity, ale každý zkušenější horal ví jakou obuv nejlépe zvolit. Určitě nejsou úplně vhodné na výlet s 20kg batohem na zádech.

Na závěr pro vás máme jednu radu, která se týká především barefoot začátečníků. Já bych za ni před pár měsíci platila zlatem. Ze začátku je vhodné boty vzít na kratší procházku někam do přírody a snažit se nechodit přes paty, protože pokud budete chtít provětrat boty na celodenním výletu tak jako já a cesta povede převážně po zpevněném povrchu, tak si pravděpodobně vzpomenete na naše slova. Dost jsem si na druhý den zanadávala 😀

Dost mě zaskočila bolest svalů, ale to bylo jen znamení, že svaly které byly doposud opomíjené začaly pracovat na plné obrátky. Pokud ucítíte ze začátku nějaké bolesti, nepřehánejte to a snažte se vnímat vaše chodila a zem pod nimi a především soustředit se na správný došlap.

Boty naplnily všechna naše očekávání, líbí se nám celkové zpracování, design i použitý materiál. Možná prostor nad palcem by mohl být o chlup nižší, ale to je subjektivní.

Barefoot Be Lenka Trailwalker jsou kožené trailové boty s 4 mm hrubou podrážkou, která vám pomůže rozhýbat všechny svaly vašeho chodidla.

 Zpevněný okraj chrání vaši botu proti poškození. Zaručují maximální pohodlí během celodenního chození, nijak netlačí a nedeformují chodilo.

Boty jsou unisex a jsou dostupné ve čtyřech atraktivních barvičkách, které každého na první pohled zaujmou.

Boty mají praktické textilní poutko, které vám umožní uchytit boty na batoh.